Často kladené otázky

 • Koľko stojí m2 kúrenia MULTIBETON?

  Paušalizovať cenu na m2 by bolo nepresné a možno až zavádzajúce, pretože dva rovnako veľké domy môžu mať rôzne tepelné straty. Každému klientovi radi spracujeme nezáväznú cenovú ponuku zdrama vrátane ceny montáže. Jediné čo od Vás pre ponuku potrebujeme je zaslanie pôdorysu Vášho domu na našu emailovú adresu info@uni-therm.sk.

 • V čom sa odlišuje MULTIBETON od iných podlahových kúrení?

  MULTIBETON má výnimočné kvalitatívne vlastnosti, pozrite si „Testy trubiek„. MULTIBETON má odlišný prístup k samotnému návrhu  a prístupu na podlahové kúrenie, ako jediný na trhu sa realizuje pokládkou za tepla. Považujeme systém kúrenia a jeho presný návrh za „dôležitejšie“ ako samotný zdroj i keď napr. tepelné čerpadlo ako zdroj môže byť aj o 100% drahšie ako podlahové kúrenie ako také.

 • Čo to znamená pokládka za tepla?

  Do kotúča trubky MULTIBETON pred kladením sa napustí voda a špeciálnym kotlom od MULTIBETONU sa ohreje na 80 stupňov celzia, trubky následne zmäknú aby sa dali dobre tvarovať presne podľa projektu kladenia. Po vychladnutí trubky stuhnú a ponechajú si tvarovú stálosť, ich pevnosť a tvarová stálosť zabráni už v potere po zaliatí nežiadúcemu pnutiu a krúteniu v potere, pretože poter aj trubky majú inú tepelnú rozťažnosť.

 • Aká je záruka na MULTIBETON?

  Záruku dáva MULTIBETON od roku 2015 doživotnú – v rámci životnosti domu. Za desaťročia nebola uplatnená škoda poškodením materiálu. V roku 2015 sa demoloval dom v Nemecku kde boli inštalované pred 38 rokmi trubky  MULTIBETON, trubky boli „ako nové“ bez známok opotrebenia , táto 38 ročná trubka bola testovaná v laboratóriu  a obstála v testoch a nárokoch, ktoré sú kladené na nové trubky podľa noriem.

  Pred rokom 2015 poskytoval Multibeton záruku 30 rokov , po tomto príklade s demolovaným domom sa rozhodol MULTIBETON dať doživotnú záruku a krytie v prípade škody 1 mil. EUR.

 • Čo je súčasťou nezáväznej ponuky?

  V ponuke od nás dostanene cenu na komplet materiál s prácou. Zároveň Vám dáme 3 cenové ponuky a to na teplotu, ktorú môžete  kúriť zo zdroja a to 35, 42 a 47 stupňov celzia.

 • Dodávate len podlahovku, alebo celý systém?

  Po našej realizácii podlahovky a napojenia na rozdelovače je podlahovka pripravená na zaliatie a pripojenie na zdroj tepla či chladu. Radi Vám vypracujeme ponuku aj na kompletný systém vrátane zdroje tepla prípadne aj s chladením a to buď na tepelné čerpadlo, prípadne len na kúrenie a to plynový kotol , alebo elektrický kotol. Na zariadenia dávame , revíziu a vykonávame aj ich servis. Sme certifikovaná spoločnosť pre inštaláciu tepelných čerpadiel podľa pravidiel EHPA a máme oprávnenia pre revízie a inštalácie vyhradených technických zariadení plynových a elektrických (plynový, elektrický kotol).

 • Čo je to chladenie podlahou?

  Jedným systémom podlahovky môžete kúriť v zime a chladiť v lete a to pri jednej investícii. Ide o tzv.tiché chladenie podlahou. Tepelným čerpadlom môžete nielen kúriť, ale aj chladiť.