Čo je MULTIBETON

MULTIBETON je vynálezcom plastového podlahového kúrenia a modulačného systému…
Ponúkame Vám doživotnú záruku na MULTIBETON…

Ak ste sa rozhodli pre podlahové kúrenie, veríme že systém podlahového kúrenia MULTIBETON je tou najlepšou voľbou pre Vás.

Zakladateľ MULTIBETONU a priekopník v obore plošného vykurovania Artur Feist, začal v polovine 60.rokov s výskumom alternatívnych spôsobov vykurovania. Pretože si veľa ľudí sťažovalo na studené nohy, k vykurovaniu podlahou bol už len malý krôčik. V polovine 70.rokov on a Dr.A.Kollmar (v tej dobe považovaný v Nemecku za najväčšieho odborníka a vedca v oblasti systémov vykurovania) intenzívne spolupracovali na vedeckom základe. Z tejto spolupráce vznikol modulačný spôsob pokládky a patenty Kollmar/Feist.

Systém MULTIBETON aplykuje presnú pokládkovú geometriu. Modulačným systémom na základe programových výpočtov a následného projektu  sa dosiahne nie len vysoký komfort sálavého kúrenia a tepelnej pohody, ale tiež výrazná energeticky úsporná prevádzka celého systému, či vykurovania, alebo chladenia Vášho domu, kancelárií, priemyselných objektov a podobne.

Nie je nám známa informácia, že by iné plastové trubky na trhu okrem trubiek MULTIBETON bolo možné zalievať horúcim asfaltom (v aplykáciach do exeteriérov – ochrana plôch proti zamrznutiu), plastové trubky MULTIBETON sú bežne zaliavané horúcim asfaltom.

Trubky MULTIBETON znesú tlakové zaťaženie až 48 Bar , oproti iným ktoré praskajú pri tlaku 25 Bar.

Ako jediný systém na trhu je systém MULTIBETON pokladaný za tepla, čo znamená že trubky MULTIBETON sú pred pokládkou nahriate vodou 60-80 stupňov celzia (niektoré iné potrubia sa pri takejto teplote poškodia no MULTIBETON túto teplotu využije pri presnej pokládke a bez najmenších problémov s ňou pracuje pri inštalácii), následne zmäknú čím sa docieli možnosť presnej pokládkovej geometrie. Celé podlahové kúrenie MULTIBETON preto nie je ani potrebné špeciálne ukotvovať k polystyrénu, neničí sa podkladová fólia ani polystyrén a zároveň sa touto technológiou zabraňuje nežiadúcemu pnutiu a krúteniu v potere, ktoré je vždy veľké v betóne či anydride, pretože plastové potrubia a poter majú inú tepelnú rozťažnosť.

Všetky tieto aspekty a ďalšie radia MULTIBETON medzi absolútnu špičku pre systémy podlahové, stenového, stropného vykurovania či chladenia.

Preto aj si môže MULTIBETON „dovoliť“ dať svojím zákazníkom doživotnú záruku na svoj výrobok.

Pri nezáväznej ponuke dostane zákazník od našej spoločnosti možnosť výberu niekoľkých variant pokládky systému MULTIBETON v závislosti od rôznych teplôt vody (napr. od 35 stupňov celzia-energeticky úsporná prevádzka) vychádzajúcich zo zdroja (tepelné,čerpadlo, kotol a podobne…).     Súčasťou Vášho projektu bude nielen vykurovanie, ale aj výpočet pre možnosti chladenia/klimatizácie a jeho výkon, „ako bonus od MULTIBETONU a našej spoločnosti“ ak by ste chladenie/klimatizovanie Vaších priestorov považovali za potrebné v letných mesiacoch.

Budeme radi ak nás oslovíte pre nezáväznú cenovú ponuku a zoznámite sa s MULTIBETONOM a našou spoločnosťou Uni-THERM, s.r.o. so sídlom v Skalici, ako autorizovaným zástupcom pre kompletné dodanie a inštaláciu MULTIBETONU v Slovenskej republike.