Ekonómia a úspornosť

Naším presným výpočtom pri návrhu kúrenia Vám šetríme Vaše náklady

Pri technických inováciách MULTIBETON-u je na 1. mieste kvalita s ohľadom na materiál, výrobu a spracovanie. Preto je MULTIBETON® úsporný, pretože kvalitný výrobok má tieto výhody – dobré a rýchle spracovanie, úspora ceny montáže a zachovanie stálej hodnoty. Na všetky technické inovácie má MULTIBETON® celosvetové patenty. Navyše je prevádzka podlahového kúrenia MULTIBETON® veľmi výhodný.

MULTIBETON® mal už pred 40 rokmi reklamný slogan: „Priateľ všetkých, kto šetrí energiou„, ktorý je aktuálny dodnes. Ceny plynu, oleja a elektrickej energie stále stúpajú a investori požadujú málo nákladné a nezávislé vykurovacie systémy.

Človek vstrebáva teplo slnečných lúčov dokonale pokožkou. Preto sa u užívateľa miestnosti vykurované sálajúcim podlahovým kúrením MULTIBETON® rýchlo navodí príjemný pocit tepla. Podlahové kúrenie MULTIBETON® pracuje s nižšími vykurovacími teplotami. Vlhkosť vzduchu zostáva zachovaná, čo je prospešné pre zdravie. V budove vykurovanej systémom MULTIBETON® za normálnych prevádzkových podmienok možno tiež vylúčiť vznik kondenzácie a následne tvorbu plesne na stenách a stropoch.

MODULÁCIE MB (presné privádzania tepla) → NÍZKA VYKUROVACIE TEPLOTA = PRIAZNIVÉ PODMIENKY SÁLANIE + OPTIMÁLNY VYUŽITIE ENERGIE

Výsledok je zrejmý z grafu teplôt. profilu podľa Kollmara = s pribúdajúcou výškou priestoru teplota ľahko, ale kontinuálne klesá.