Znaky kvality,ktoré Vám MULTIBETON ponúka

Znaky kvality, ktoré nutne potrebujete pre svoje podlahové vykurovanie:

 1. Systémové rúrky MULTIBETON® majú doživotnú záruku, vrátane poistenia následkov, do výšky 1mil €. Poistenie preukázateľne nebolo ešte nikdy MULTIBETONOM uplatnené.
 2. Systémové rúrky MULTIBETON® sú kontrolované a testované TÜV.
 3. Systémové rúrky MULTIBETON® obstáli v Maxitest, pri teplote + 150˚C  preukázali životnosť presahujúcu 1.000 hodin.
 4. Systémové rúrky MULTIBETON® sú počas výroby v závodnej laboratóriu pravidelne podrobované najtvrdším skúškam kvality. Požiadavky na kvalitu MULTIBETONU ďaleko presahujú normy.
 5. Systémové rúrky MULTIBETON® sa vyrábajú na špeciálnych výrobných linkách MULTIBETON®. Surovina na výrobu systémových rúrok MULTIBETON® je pre to špeciálne prispôsobená a vyrábaná. MULTIBETON® dodáva priamo odborným kúrenárskym firmám – nie prostredníctvom veľkoobchodu.
 6. Kladenie systému prebieha modulačnom spôsobom MULTIBETON® na základe vedeckých podkladov Dr. Ing. A. Kollmara a patentov Kollmar / Feist. Tým možno vykurovať úsporne, bez tepelného vankúša pri strope.
 7. Systémy a komponenty MULTIBETON® sú 100% recyklovateľné a optimálne energeticky úsporné. Výrobné linky sú poháňané elektrinou z vodných elektrární a tým ušetrí ohromné ​​množstvo CO₂.
 8. Systémové rúrky MULTIBETON® sa pokladajú do oceľovej príchytnéj lišty MB. Tá pôsobí ako stabilizačný prvok poteru a zaručuje minimálnu hrúbku poteru..Výhodou pri uchytenie vykurovacích rúrok do oceľovej príchytnéj lišty MULTIBETON® je použitie štandardnej izolácia bez drahého kašírovania. Tu je nutné poznamenať, že aj táto izolácia je v súlade s Energieeinsparverordung (nariadenie o úspore energie). U MULTIBETONU možno upustiť od používania drahých polyuretánových izoláciou.
 9. Kladenie systémových rúrok MULTIBETON® za tepla prebieha bez krútenie pri teplotách + 60 ° C až + 80 ° C. Táto metóda znižuje napätie a predlžuje životnosť.
 10. Systém je položený úplne voľne na skryté izolačnej vrstve, čím zaručuje voľné rozpínanie, bez hlukových a tepelných mostov. Pokládka prebieha podľa noriem DIN / EN, teda bez porušenia PE-fólie (ochrana proti vlhkosti) a bez poškodenia izolácie.
 11. Pri systéme MULTIBETON® sa podľa Energieeinsparverordnung (nariadenie o úsporách energie) používa iba lacná štandardná izolácia bez kašírovania (podľa príslušnej normy).
 12. Každý vykurovací okruh MULTIBETON® je po inštalácii podrobený bezpečnostnému tlakovému testu. Tým sa u každého vykurovacieho okruhu overí tesnosť ešte pred nanesením poteru.
 13. Vďaka modulačnému spôsobu pokládky MULTIBETON® možno docieliť veľmi dobrého rozloženie tepla a rovnomerná teplota zaručí tepelný komfort miestnosti. Tuto príjemnú klímu, bez cirkulácie prachu spôsobené kúrením, je prospešné pre zdravie a vhodné pre alergikov a astmatikov. Tento systém sa tiež hodí pre „tiché chladenie“ prostredníctvom podlahy.
 14. Systémy MULTIBETON® sú kompatibilné s akýmkoľvek zdrojom tepla, sú ideálne pre kondenzačné technológie, solárnu energiu, tepelné čerpadlá atď. Plošné vykurovanie MULTIBETON® je úspešne inštalované vo všetkých oblastiach stavebníctva – interiéry, vonkajšie priestory, novostavby aj stará zástavba. Za plošné vykurovanie MULTIBETON® hovoria bohaté, praktické viac ako 40-ročné skúsenosti z obytných jednotiek v miliónovej výške.
 15. Nemusíte sa obávať zničenia Vášho podlahového kúrenia a následných škôd  prekúrením ak by Vám zlyhal zdroj tepla, pretože trubky MULTIBETON® ako jediné znesú tak extrémne teploty ako zalievanie horúcim asfaltom o teplote vyše 200 stupňov celzia. To isté platí o tlaku ktorá znesú trubky MULTIBETON® až 48 Bar.
 16. Bolo zistené, že aj po 38 rokoch trubka MULTIBETON®, ktorá bola inštalovaná v dome, zaliata betónom a 35 rokov sa s ňou kúrilo, obstála po 38 rokoch v súčasných testoch.