Zvýši hodnotu Vašej nehnuteľnosti

38 rokov používaná trubka MULTIBETON uspela v súčasných laboratórnych testoch

Systémy Multibeton každý deň dokazujú svoju spoľahlivosť v praxi. Kvalita našich výrobkov je vždy lepšia ako nariaďuje norma. Ako to súvisí so „starou“ systémovou trubkou Multibeton? Naskytla sa nám možnosť otestovať trubku Multibeton z dvoch starých projektov

Projekt 1: Materská škôlka „Kinderreich“, Siegburg, postavená v roku 1975, vybavená podlahovým kúrením MULTIBETON. Škôlka mala byť kompletne zrekonštruovaná. Preto sa projekčná kancelária obrátila na spoločnosť MULTIBETON, aby posúdila možnosti zachovania 38 rokov starého podlahového vykurovania v budove. Za týmto účelom sa vybrala časť trubky s dĺžkou 33 cm na testovanie v laboratóriách MULTIBETON v súlade s DIN EN ISO 15874. Na rad prišiel aj test prevádzkovej odolnosti. Pri tomto teste je trubka vystavovaná vysokému tlaku a teplotám. Trubka v teste obstála, a tak z nášho pohľadu by nič nebránilo ponechaniu podlahového vykurovania v škôlke.

Neuspokojili sme sa však ani s týmto výsledkom a v roku 2013 bola trubka z Blaubeurenu znova otestovaná v laboratóriu MULTIBETON tento krát podľa DIN EN ISO 15874. Teraz už 35 rokov stará trubka MULTIBETON odolala tlaku 49.6 bar po dobu 66 minút, 8.8 bar po dobu 165 hodín a 8.2 bar po dobu 1000 hodín.

Toto sú výsledky, ktoré potvrdzujú spoľahlivosť systémových trubiek Multibeton.

Projekt 2: Ubytovňa v Blaubeuren, postavená v roku 1978, vybavená podlahovým vykurovaním MULTIBETON. V roku 2008 bola prestavaná na apartmánový dom. Pred rekonštrukciou poverila stavebná spoločnosť firmu MULTIBETON o otestovanie vybratých kúskov trubky v laboratóriách MULTIBETON v Troisdorfe. Trubka bola podľa vtedajších predpisov viac ako 80 minút podrobená tlaku 47,5 bar. Po 30 rokoch prevádzky obstála aj táto systémová trubka na výbornú. Vzhľadom na zistenú kvalitu trubky by staviteľ nemusel na existujúcom podlahovom vykurovaní MULTIBETON nič meniť. Ale vzhľadom k meniacemu dispozičnému riešeniu budovy, izolácie atď. sa rozhodol investor podlahové vykurovanie urobiť nanovo.